Tłumaczenie szablonu wordpress
Technikalia

Jak przetłumaczyć szablon WordPress: The Easy Way

WordPress został zaprojektowany tak, aby można go było łatwo dostosować poprzez motywy. Kiedy szukasz idealnego motywu dla swojego bloga, chcesz dać mu jak najmniej wysiłku. WordPress ma ogromny wybór darmowych i premium motywów, które wahają się od minimalistycznych portfeli do sklepów e-commerce. Jednak jeśli chcesz, aby Twój blog wystartował, będziesz musiał wiedzieć, jak przetłumaczyć szablon WordPress. Tłumaczenie to proces dostosowywania lub zastępowania wyglądu strony internetowej innym projektem, który wykorzystuje podobne słowa, obrazy i układy stron, tak aby sprawiał wrażenie, że został stworzony przez tę samą firmę lub zespół. W tym przewodniku pokażemy Ci, jak szybko i łatwo przetłumaczyć szablon WordPress bez żadnej wiedzy o kodowaniu, korzystając z niektórych niesamowitych wtyczek i zasobów tam.

Podstawy szablonów WordPressa

Zanim zanurzymy się w tym, jak przetłumaczyć motyw WordPress, ważne jest, aby zrozumieć podstawowe specyfikacje szablonu. Motywy WordPress składają się z trzech podstawowych komponentów: – Nagłówek – Nagłówek Twojej witryny. Nagłówek jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą po przybyciu na Twoją stronę i co zostanie skopiowane i wklejone dla wszelkich postów w mediach społecznościowych. – Ciało – zawartość witryny. Obejmuje to tekst, obrazy i inne media. – Stopka – Stopka witryny. To tutaj pojawią się informacje kontaktowe witryny, takie jak bio autora, informacja o prawach autorskich i wszelkie inne informacje w stopce.

Skonfiguruj swoje środowisko programistyczne

Najprostszym sposobem na przetłumaczenie motywu WordPress jest użycie wtyczki tłumaczącej. Te wtyczki pozwalają na dostosowanie tekstu i nagłówków witryny w mgnieniu oka. Jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebował, aby zacząć. Po pierwsze, będziesz potrzebował Photoshopa, Illustratora lub podobnego programu. Będziesz też potrzebował wtyczki, która pozwoli Ci stworzyć nowy motyw WordPressa. Możesz go kupić lub stworzyć nową witrynę w WordPressie, która ma taki sam szablon jak Twój motyw docelowy. Gdy masz już zarówno swoją witrynę WordPress, jak i motyw WordPress, możesz szybko i łatwo zmienić tekst i nagłówki w obrębie swojego szablonu WordPress. Możesz również skorzystać z usługi online, takiej jak ThemeForest lub Shopify, aby stworzyć motyw WordPress. WordPress.com ma również wbudowany kreator motywów, chociaż nie jest on tak potężny jak samodzielny program.

Zainstaluj wtyczkę tłumaczącą

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie wtyczki tłumaczeniowej WordPress. Istnieje wiele dostępnych wtyczek tłumaczeniowych, ale stwierdziliśmy, że Translate WordPress jest prosty w użyciu, niezawodny i super potężny do tłumaczenia szablonu WordPress. Translate WordPress jest jedną z najpopularniejszych wtyczek tłumaczeniowych WordPress, ponieważ jest super łatwa w użyciu. Po zainstalowaniu go będziesz miał prosty interfejs, w którym możesz dodać nowy język i wybrać tekst, który chcesz przetłumaczyć. Aby przetłumaczyć tekst ciała na swoim motywie, będziesz musiał przejść do Ustawienia > Tłumacz > Dodaj język. Wprowadź język, którego chciałbyś użyć i wybierz swój język motywu WordPress. Teraz będziesz mógł zobaczyć tekst ciała swojego motywu w docelowym języku. Możesz szybko przetłumaczyć tekst i nagłówki w swoim szablonie WordPress. Aby dowiedzieć się, jak korzystać z wtyczki Translate WordPress, sprawdź nasz kompletny przewodnik.

Importuj swoją treść

Teraz, gdy masz już skonfigurowany swój szablon WordPress, jesteś gotowy, aby rozpocząć importowanie zawartości swojego bloga. WordPress ma proste narzędzie do importu, które może łatwo wciągnąć twoje posty i załączniki. Po zaimportowaniu treści, możesz szybko i łatwo zmienić tekst i nagłówki w ramach swojego szablonu WordPress. Aby zaimportować swoją zawartość, przejdź do Ustawienia > Czytanie i kliknij przycisk Importuj. Wyszukaj swoje posty i kliknij te, które chcesz zaimportować. Wklej każdy post do pola tekstowego i kliknij Importuj posty. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas importowania swoich postów. Po pierwsze, musisz upewnić się, że slug i permalink postu są poprawne dla twojej witryny WordPress. Po drugie, musisz się upewnić, że nie ma żadnych obrazów ani innych mediów w obrębie postu. W przeciwnym razie nie będzie on importowany poprawnie i będziesz musiał go edytować przed importem.

Final tweaks

Teraz, gdy masz już gotowy szablon WordPress, jesteś gotowy do przetłumaczenia tekstu i nagłówków. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć czytelność przetłumaczonego tekstu. – W przypadku nagłówków rozważ użycie większego rozmiaru czcionki i cieńszych linii. Dzięki temu nagłówki będą łatwiejsze do odczytania. – Należy pamiętać o pozostawieniu kilku słów w języku oryginału, które pomogą wyjaśnić znaczenie przetłumaczonego tekstu. – Można również zmienić kolor tła nagłówka i tekstu głównego, aby oddzielić te dwie sekcje.

Przetłumacz swój motyw za pomocą wordpress.com Translate API

WordPress.com nie tylko pozwala ci przetłumaczyć szablon WordPress. API WordPress.com Translate pozwala również na łatwe tłumaczenie twoich treści. Jeśli chcesz przetłumaczyć swoją treść na WordPress.com, po prostu wykonaj te kroki. – Zaloguj się do WordPress.com. – Przejdź do swojego pulpitu nawigacyjnego WordPress.com. – Kliknij Ustawienia po lewej stronie swojego pulpitu nawigacyjnego. – Kliknij Translate API po prawej stronie swojego pulpitu nawigacyjnego. – Wybierz “Dodaj nowy język”.

Wrapping up

WordPress ma ogromną kolekcję darmowych i premium motywów, które mogą przekształcić Twój blog z prostej strony internetowej w pełnoprawny biznes online. Jednak z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność. WordPress nie został zaprojektowany do tłumaczenia i jako taki, dostosowywanie motywu WordPressa bez wiedzy jak może być ogromnym wyzwaniem. Przy odrobinie czasu i wysiłku możesz jednak łatwo przetłumaczyć szablon WordPressa, korzystając z niektórych dostępnych wtyczek i zasobów WordPressa.